Assistant Principals Conference

Assistant Principals Conference Registration Confirmation List

 Updated November 11, 2021 at 2:00 pm

Jay Adair Tri-Central Community Schools
Brent Adams Cowan CSC
Chiquita Adams South Bend CSC
Julia Aldrich MSD Warren Township
Jessica Aldrich Westfield-Washington Schools
Hope Amor Union-North United SC
Martha Andersen Center Grove CSC
Heather Anderson Elwood CSC
Ashley Anderson Tri-Creek SC
Jennene Anthony-Smith Gary CSC
Kayla Arguello MSD Decatur Township
Katherine Asbell Greencastle CSC
David Bailey Warsaw CS
Steve Baker MSD Bluffton-Harrison
Bradley Balch
Tiffany Barrett
Lori Bathurst Hanover CSC
Libby Baud Westfield-Washington Schools
Vince Bauters Crown Point CSC
Paula Bell MSD Warren Township
Jaqueline Berkshire Lewis Cass Schools
Catherine Berno Jay School Corporation
Todd Bess
Melinda Blackmer Indianapolis Public Schools
Rachel Blumke Shelbyville Central Schools
Amanda Bly Monroe Central SC
Derek Bodley Gary CSC
Weston Bonczek Indianapolis Public Schools
David Borsits School City of Hammond
Charles Bottorff Scott County School District 2
Denise Boyd South Bend CSC
Amanda Bradford Marion Community Schools
Jeffery Brandes Mt. Vernon CSC
Marlena Brazier South Bend CSC
Tony Brooks South Bend CSC
Joshua Brooks Marion Community Schools
Ronald Brown John Glenn SC
Nathan Bruck Greenfield-Central Community Schools
Craig Bruns Greenwood CSC
Gretchen Burdan Hanover CSC
Michelle Bush Valparaiso Community Schools
Molly Bush School City of Mishawaka
Mark Butler Lebanon CSC
Cristina Campos South Bend CSC
Michael Casey Wawasee CSC
Ivan Castillo South Bend CSC
Trent Chambliss South Bend CSC
Cara Chandler Indianapolis Public Schools
Krista Chatham Southwestern-Jefferson County CSC
Chris Chelli Anderson CSC
Christy Chitwood-McKinnon Perry Township Schools
Amy Clancy Center Grove CSC
Jennifer Combs Portage Township Schools
James Condon Plymouth CSC
Tim Cooper Brownsburg CSC
Crystal Cooper Mt. Vernon CSC
Luke Cooper Smith-Green Community Schools
Ermina Coric South Bend CSC
Zachary Cotten MSD Warren County Schools
Jeff Cox Scott County School District 2
Kristin Crabtree North Vermillion CSC
Megan Cripe East Allen County Schools
Aaron Cripe East Allen County Schools
Alicia Cupp Greencastle CSC
Josh Davenport Southeast Fountain SC
Josh Davis MSD Warren Township
Amy Dawson CSC of Southern Hancock County
Nathan Day School Town of Speedway
Luke Dean East Washington SC
Brandon DeHart South Madison CSC
Francine Denecke Tippecanoe SC
Elizabeth Desalvo Indianapolis Public Schools
Tim Devlin Warsaw CS
Jeanne Dietrich South Bend CSC
Sean Dillon South Bend CSC
Matthew Dingman MSD Warren Township
Alicia Dirk Richland-Bean Blossom CSC
Josh Dommer Garrett-Keyser-Butler CSC
Shea Duke Vincennes CSC
Jennifer Duncan West Noble SC
Dimitri Dunner Indianapolis Public Schools
Stewart Durham Decatur County Community Schools
Amy Duvall North Gibson SC
Hilary Duvall Indianapolis Public Schools
Jessica Earnest MSD Wayne Township
Corey Ebert Brownsburg Community School Corp
Andrew Enderle Northern Wells CS
Dejuan Eskew Gary CSC
Dolores Estrada Lake Ridge Schools
Mark Evans MSD Warren Township
Ashley Faith South Harrison CS
Jeremy Fewell Clinton Central SC
Sharon Fields Tri-Central Community Schools
Randy Fields Indianapolis Public Schools
Chris Finkhouse Perry Township Schools
Eric Flickinger Western SC
Colleen Fosnight Shelbyville Central Schools
Orie Foster DeKalb County Eastern CS District
Aaron Freed Orleans CS
Scott Frye North West Hendricks Schools
Sherry Fugate Scott County School District 1
Andrea Gale Mt. Vernon CSC
Lydia Gard Central Noble CSC
Tona Gardner South Putnam CS
Martina Garza Gary CSC
David Gaskill Middlebury Community Schools
Nicholas Giant CSC of Southern Hancock County
Courtney Gill School City of Hobart
Keith Gilpatrick North Putnam CS
Katie Glander Brownsburg CSC
Anita Glaze Mt. Vernon CSC
Brandon Glenn Indianapolis Public Schools
Kortney Golden Lafayette SC
Linda Golston Gary CSC
Jeremy Gondol Daleville Community Schools
Yolanda Goodpaster Greencastle CSC
Eva Gossard Indianapolis Public Schools
Andrew Graber Wawasee CSC
Joshua Graegin Crown Point CSC
James Graham East Noble SC
Angela Grayson Gary CSC
Jennifer Grill Crown Point CSC
Brandon Groves South Bend CSC
Daniel Grunewald Lake Central SC
Jonathan Guthrie North Montgomery CSC
Lisa Guthrie Franklin Township CSC
Daniel Hadary Valparaiso Community Schools
Kyle Hall Yorktown Community Schools
Christopher Hall East Allen County Schools
William Halpin MSD Warren Township
Emily Hamm Liberty-Perry CSC
Melissa Hampton Sheridan Community Schools
Kyle Hanaway Crown Point CSC
Jeffrey Hansel Mill Creek CSC
Daniel Hanson Wes-Del CS
Jory Hardman South Bend CSC
Jeffrey Harkin Center Grove CSC
Alexandra Harkleroad MSD Warren Township
Callie Harrell Westfield-Washington Schools
Michael Harris Indianapolis Public Schools
Nancy Harrison Vincennes CSC
Austin Harrison DeKalb County Central United SD
Jessica Heckard Indianapolis Public Schools
Jessica Heckman Brownsburg CSC
Brittany Helman Shenandoah SC
Kathy Hench MSD Warren Township
Nathalie Henderson Indianapolis Public Schools
Nichole Henley MSD Warren Township
Heidi Hennigar Duneland SC
Stacy Herrold MSD Bluffton-Harrison
Beau Hill MSD Wayne Township
Amy Hinkel Merrillville CS
Mark Hinkey Northeastern Wayne Schools
Jenna Hinkle South Harrison CS
Katherine Hinkle Indianapolis Public Schools
Joshua Hoeppner DeKalb County Eastern CS District
Janora Holmes Gary CSC
Andrew Holzbog MSD Warren Township
Candace Hons Brownsburg CSC
Steven Hoskins Blue River Valley Schools
Brandon Hubbell Brownsburg CSC
Sean Hudson Merrillville CS
Hilary Huff Franklin Township CSC
Eric Huffman Logansport CSC
Jason Hughes Jac-Cen-Del CSC
Angel Hunt Anderson CSC
Quentin Hunter Indianapolis Public Schools
Sharon Igras Merrillville CS
Brent Ingram West Washington SC
Abby Isenburg Maconaquah SC
Amanda Jackson South Bend CSC
Timothy James Merrillville CS
Erika James Culver CSC
David Jensen Attica Consolidated SC
Jessica Johnson Franklin Township CSC
Bradley Jones Prairie Heights CSC
Mia Jones School City of Hammond
Bojan Jovanovic School Town of Munster
Cory Julian Loogootee CSC
Mary Kapcoe Indianapolis Public Schools
Lou Ann Keeling Tippecanoe SC
Tanika Kinartail Brownsburg CSC
Ryan King Mt. Vernon CSC
Nathaniel King Union-North United SC
Nancy Kmiecik Indianapolis Public Schools
Dayna Kolanowski Tippecanoe Valley SC
Sonja Kolkmeier Greensburg Community Schools
Brianna Kompara Shelbyville Central Schools
Justin Koomler MSD Warren Township
Ava Kosiba Rensselaer Central SC
Raymond Kramer North Putnam CS
Robin Kramer South Bend CSC
Ryan Kruszka Union Township SC
Suzanne Kunkel Batesville CSC
Susan Kwiatkowski Kankakee Valley SC
Jason Lake Maconaquah SC
Kimberly LaMaster Borden-Henryville School Corp
Ronald Lawhead Madison Consolidated Schools
Craig Leach Tipton CSC
Laura Lee Avon CSC
Leo Leffert Carroll CSC
Lisa Leliaert Greenfield-Central Community Schools
Deborah Lewinksi School City of Mishawaka
Keith Lewis South Bend CSC
Candace Lillie Merrillville CS
Stacey Lingelbaugh Brownsburg Community School Corp
Catherine Livesay
Belinda Locke Nettle Creek SC
Joshua Long Delphi CSC
Rae Lopez Lake Ridge Schools
Anne Lorek Crown Point CSC
Zachary Love Mooresville CSC
Dwayne Lucas Indianapolis Public Schools
Aimee Lunsford Warsaw CS
Kelley Malec South Bend CSC
Jason Marer Danville CSC
Elizabeth Martin Goshen Community Schools
Chyamiah Martin Gary CSC
Sara Mastin Northeastern Wayne Schools
Jennifer McCann Thomas Avon CSC
Trent McCormick Blue River Valley Schools
Seianna McCray Concord Community Schools
James McCune Lebanon CSC
Brian McFee Batesville CSC
Sharmayne McKinley Gary CSC
Charlene McMillion Gary CSC
Timothy McRoberts
Lisa Melendez School City of East Chicago
Aaron Mickens Indianapolis Public Schools
Nicholas Middleton New Castle CSC
John Miller Valparaiso Community Schools
Melinda Miller Noblesville Schools
Jarad Miller Smith-Green Community Schools
Valerie Miller MSD Wayne Township
Bradly Mills West Washington SC
Nicholas Mitchaner CSC of Southern Hancock County
Troy Mitchell Clarksville CSC
Gaelyn Mlynarcik East Porter SC
Karmesha Molton Avon CSC
Tonya Moody Avon CSC
Craig Moore CSC of Southern Hancock County
Geana Moore Northwestern SC
Carol Moore-Bongfeldt Franklin Township CSC
Bradley Morgan MSD Warren Township
Krystal Morrisey Indianapolis Public Schools
Nichole Morrow Indianapolis Public Schools
April Morrow Lake Ridge Schools
John Morse MSD Decatur Township
Alyssa Moser MSD Bluffton-Harrison
Crystal Murff Thorpe Hamilton Southeastern Schools
Matthew Mybeck Brownsburg CSC
Joshua Nall New Albany-Floyd County Con Sch
Cassidy Nalley Greater Jasper Cons Schools
Tammy Newbill South Bend CSC
Vanessa Nichols Gary CSC
Susan Norris Tri-Creek SC
Matt Nuckols Wes-Del CS
Kathy Nusbaum Concord Community Schools
Amy Nussbaum South Bend CSC
Matt Nysewander Franklin Township CSC
Jessica O’Connor Shelbyville Central Schools
Robert O’Hara School City of Mishawaka
Barbara Olszewski Noblesville Schools
Latifa Oudghiri South Bend CSC
Josh Overmyer Union-North United SC
Theresa Owen Center Grove CSC
Christen Owens Mooresville CSC
Kyle Owens South Montgomery CSC
Matthew Pait Clarksville CSC
Briana Palmer MSD Warren Township
Sam Patacsil Diocese Of Lafayette
Teresa Patrevito Tri-Creek SC
Victoria Patton Gary CSC
Lori Pavell
Josh Pearman Kankakee Valley SC
Eric Peetz Batesville CSC
Monteka Pegues MSD Warren Township
Daniel Peo Tippecanoe SC
Courtlon Peters Tippecanoe SC
Kristen Peterson Duneland SC
Chandler Pogue Richland-Bean Blossom CSC
Nancy Price Marion Community Schools
Aimee Puls Rush County Schools
Jacob Rader Decatur County Community Schools
Nicholas Ragan Monroe Central SC
Shannon Ray Indianapolis Public Schools
Kristen Ray Carroll CSC
Marcus Redick CSC of Eastern Hancock County
Natasha Reedus MSD Warren Township
Michael Reister Union Co/Clg Corner Joint SD
Jagga Rent Hamilton Southeastern Schools
Andrew Repay Perry Township Schools
Megan Reynolds Tippecanoe SC
Nicole Ridens Hamilton Heights SC
Frances Rivera Indianapolis Public Schools
Bianca Rivers MSD Warren Township
Brandon Roberts Center Grove CSC
Jeff Rode South Knox SC
Tyler Roell Greensburg Community Schools
Brad Rose MSD Decatur Township
Christopher Rossiano Hanover CSC
Erin Roush Blackford County Schools
Kelli Ruble Blackford County Schools
Amy Rummel
Thomas Russell Eastern Howard SC
Brent Sailor Cloverdale Community Schools
Chad Salsman Lebanon CSC
Brett Sanders Frankton-Lapel CS
Kristina Sanders Indianapolis Public Schools
Nicci Sargent Shelbyville Central Schools
Joshua Schache East Noble SC
Jason Schackow Lakeland SC
Misty Scheuneman Crown Point CSC
Kristie Schlemmer North Adams CS
Julie Schmidt-Goecker Rensselaer Central SC
Lukas Schoenhals Rochester CSC
Dan Schoon Merrillville CS
Amber Schroering Brownsburg CSC
Timothy Scott New Prairie United SC
Daniel Seiltz Twin Lakes SC
Phil Shabi Southeast Fountain SC
Dale Sharpe Brownsburg Community School Corp
Jeremy Sherman Decatur County Community Schools
Jeff Sincroft Greenfield-Central Community Schools
Jacob Singleton Plymouth CSC
John Skomp South Putnam CS
Nicholas Slater Valparaiso Community Schools
Robert Smith South Bend CSC
Clayton Smith Northeastern Wayne Schools
Courtney Smith MSD Warren Township
Angela Smith Indianapolis Public Schools
Aleshia Smith
Sheri Spiker Maconaquah SC
Jennifer Stacy Cowan CSC
Shelley Stephens Jennings County Schools
Sara Stevenson C A Beard Memorial SC
Bryan Strain Clay Community Schools
Erin Strauss Valparaiso Community Schools
Todd Strong Yorktown Community Schools
Stephen Sullivan New Castle CSC
Derek Sumpter Rush County Schools
Amy Sutton Greenfield-Central Community Schools
Desiree Swaim Twin Lakes SC
Elizabeth Tharp Avon CSC
Tyler Thiems MSD Washington Township
Chris Thurston Decatur County Community Schools
Stephanie Todd-Fields Indianapolis Public Schools
Phil Tolbert Greater Jasper Cons Schools
Matthew Toothman South Knox SC
April Tramil Indianapolis Public Schools
Justin Tucker Batesville CSC
Emily Turner MSD Wayne Township
Marcus Upshaw-Muhammed Gary CSC
Hughes Valmond South Bend CSC
Meranda VanderVeen Center Grove CSC
David Vode Crown Point CSC
Ryan Vondrak Lake Station CS
Amy Wackerly Indianapolis Public Schools
Ed Wagner Paoli CSC
Shenita Walker Gary CSC
Kristen Wall Northern Wells CS
Joshua Wall Warsaw CS
Bill Wallace Nineveh-Hensley-Jackson United SC
Aaron Wallace Dynamic Minds Academy
Brandon Warren Indianapolis Public Schools
Linda Wash South Bend CSC
Roosevelt Washington Indianapolis Public Schools
Christine Waugh Merrillville CS
Justin Weber Garrett-Keyser-Butler CSC
Katie Weirich
Ryan Welch Plymouth CSC
Megan Welch Greenfield-Central Community Schools
Kyle Wheeler Flat Rock-Hawcreek SC
Lori White Mill Creek CSC
Michele White Warsaw CS
Donavan White Brownsburg CSC
Ashley Wilcoxen Spencer-Owen Community Schools
Stanford Wilkison Mt. Vernon CSC
Marc Williams Hamilton Southeastern Schools
Matthew Williams Springs Valley CSC
Aaron Willis Avon CSC
Denise Wilson Greater Clark County Schools
Vickie Winslow Indianapolis Public Schools
Damon Witherspoon Prairie Heights CSC
Kristina Wood South Ripley CSC
Garrie Woods Mt. Vernon CSC
Amber Yadon Jay School Corporation
Marty Young Brownstown Central CSC
Heather Young Noblesville Schools
Tarek Zawahri MSD Warren Township
Troy Zollars Washington Community Schools Inc.

Assistant Principals Conference News

Join IASP

Ready to join IASP? Simply complete our easy online membership application or fill out a membership form and email it to Terilyn Hoke at thoke@iasp.org.

Meet our Sponsors & Affiliates

 
 

Start typing and press Enter to search